|
Zondag 10 mei 2026
om 10.30
Tentdienst
Voorganger(s): Inge
Tekst(en): m.m.v. Gospelkoor New Creation uit Joure
Voor de dienst speelt New Creation.
10.30u start van de dienst met zingen New Creation: New name written down in glory / Feest van genade
New name written down in glory
Ik was verloren in schaamte en kwam niet van mijn schuld af, totdat Hij mijn naam riep. Het duister hield mij vast, maar Jezus trok me eruit en ik mag mijn schuld volledig loslaten. Ik ben zo blij dat Hij mij heeft veranderd. Want ik ben een nieuwe schepping in Jezus. Het oude is voorbij gegaan, er is nieuw leven. Een nieuwe naam staat geschreven in heerlijkheid, en die naam is voor mij.
Welkom
Openingslied samenzang – Tienduizend Redenen (Opw.733)
De zon komt op, maakt de morgen wakker
Mijn dag begint met een lied voor U
Heer, wat er ook gebeurt en wat mij mag overkomen
Laat mij nog zingen als de avond valt
Refrein:
Loof de Heer, o mijn ziel
Ooooh mijn ziel
Prijs nu zijn heilige Naam
Met meer passie dan ooit
O mijn ziel
Verheerlijk zijn heilige Naam
Heer, vol geduld toont U ons Uw liefde
Uw Naam is groot en Uw hart is zacht
Van al Uw goedheid wil ik blijven zingen
tienduizend redenen tot dankbaarheid
Refrein
En op die dag, als mijn kracht vermindert
Mijn adem stokt en mijn einde komt
Zal toch mijn ziel Uw loflied blijven zingen
Tienduizend jaar en tot in eeuwigheid
Refrein (2x)
+
Verheerlijk zijn heilige Naam
Verheerlijk zijn heilige Naam
Votum & groet
Gebed
New Creation zingt: The Well / Geen afstand
The Well (de Bron)
Als je op begint te raken en je kunt het redmiddel niet vinden; als niets je voldoening geeft en de wereld laat je in de steek: kom dan naar de Bron. En allen die dorsten, zullen niet meer dorsten. En allen die zoeken, zullen vinden waar hun ziel naar verlangt.
Inleiding
Schriftlezing: Jona 4 (NBV21)
1Dit wekte grote ergernis bij Jona en hij werd kwaad. 2Hij bad tot de HEER: ‘Ach HEER, heb ik het niet gezegd toen ik nog thuis was? Daarom wilde ik naar Tarsis vluchten. Ik wist het wel: U bent een God die genadig is en liefdevol, geduldig en trouw, en bereid het onheil af te wenden. 3Laat mij maar sterven, HEER: ik ben liever dood dan dat ik zo verder moet leven.’ 4Maar de HEER zei: ‘Is het terecht dat je zo kwaad bent?’
5Nadat Jona Nineve had verlaten, was hij aan de oostkant van de stad gaan zitten. Hij had er een hut gemaakt om in de schaduw af te wachten wat er met de stad zou gebeuren. 6Nu liet de HEER God een wonderboom opschieten om Jona schaduw boven zijn hoofd te geven en zijn ergernis te verdrijven. Jona was opgetogen over de boom. 7Maar de volgende morgen, bij het aanbreken van de dag, liet God de boom door een worm aanvreten, zodat hij verdorde. 8En toen de zon opkwam, liet God een verzengende wind uit het oosten waaien; de zon brandde zo op Jona’s hoofd dat hij door de hitte werd bevangen. Hij bad om te mogen sterven: ‘Ik ben liever dood dan dat ik zo verder moet leven.’ 9Maar God zei tegen Jona: ‘Is het terecht dat je zo kwaad bent over die boom?’ Jona antwoordde: ‘Ja, het is terecht dat ik kwaad ben. Was ik maar dood!’ 10Toen zei de HEER: ‘Als jij al verdriet hebt om die wonderboom, waar jij geen enkele moeite voor hebt hoeven doen en die jij niet hebt laten groeien, een boom die in één nacht opkwam en in één nacht weer verging, 11zou Ik dan geen verdriet hebben om Nineve, die grote stad, waar meer dan honderdtwintigduizend mensen wonen die het verschil tussen links en rechts niet eens kennen, en dan nog al die dieren?’
Samen zingen: Heer ik kom tot U (Kracht van Uw liefde) (Opw. 488)
Heer ik kom tot U;
neem mijn hart, verander mij,
als ik U ontmoet
vind ik rust bij U.
Want Heer ik heb ontdekt,
dat als ik aan uw voeten ben,
trots en twijfel wijken
voor de kracht van uw liefde.
Refrein:
Houd mij vast, laat uw liefde stromen.
Houd mij vast, heel dichtbij uw hart.
Ik voel uw kracht en stijg op als een arend;
dan zweef ik op de wind,
gedragen door uw Geest
en de kracht van uw liefde.
Heer, kom dichterbij
dan kan ik uw schoonheid zien
en uw liefde voelen,
diep in mij.
En Heer, leer mij uw wil,
zodat ik U steeds dienen kan
en elke dag mag leven
door de kracht van uw liefde.
Refrein
+
Dan zweef ik op de wind,
gedragen door uw Geest
en de kracht van uw liefde.
Overdenking deel 1
New Creation zingt: East to West / Holy Water
East to West
Ik weet dat U mijn zonden zo ver van mij verbannen hebt, als het Oosten van het Westen is. Maar het voelt alsof ik maar één stap verwijderd ben van terugvallen in mijn oude gewoontes. Jezus, kunt U me laten zien hoever het oosten van het westen is?
Holy Water
God, hier ben ik, weer op mijn knieën. God, ik roep U weer om hulp.
Ik leefde als iemand zonder hoop, en liep het verkeerde pad.
Ik verlang naar een nieuw begin, Ik heb U nodig Heer.
Uw vergeving, is als zoete honing op mijn lippen. Als muziek die mijn hart raakt, als heilig water op mijn huid.
Ik neem Uw genade niet voor lief God, ik heb deze elke dag nodig
Het is het enige dat me écht doet willen veranderen
Overdenking deel 2
Samen zingen: Toekomst vol van hoop (Sela)
In de nacht van strijd en zorgen
Kijken wij naar U omhoog
Biddend om een nieuwe morgen
Om een toekomst vol van hoop
Ook al zijn er duizend vragen
Al begrijpen wij U niet
U blijft ons met liefde dragen
U die alles overziet
Refrein:
U geeft een toekomst vol van hoop
Dat heeft U aan ons beloofd
Niemand anders U alleen
Leidt ons door dit leven heen
U heeft ons geluk voor ogen
Jezus heeft het ons gebracht
Mens als wij voor ons gebroken
In de allerzwartste nacht
Refrein
U bent God de Allerhoogste
God van onbegrensde macht
Wij geloven en wij hopen
Op het einde van de nacht
Refrein (2x)
Dank- en voorbeden
New Creation zingt: Goedheid van God / I Speak Jesus
I Speak Jesus
Hier en nu wil ik de naam van Jezus uitspreken over ieder mens en elke ziel. Want waar U bent heerst aller diepste vrede. En met Zijn hoop verklaar ik: er is vrijheid. Want Uw naam is machtig, Uw naam geneest, Uw naam is leven. Hier en nu wil ik de naam van Jezus uitspreken over alle angst en zorg. Roep Jezus vanaf de bergen, Jezus in de straten
Jezus in het duister, tegen elke vorm van kwaad. Jezus voor mijn familie, ik noem de heilige Naam: Jezus
Collecte
Samen zingen: Groot is Uw trouw (JdH 149)
1.
Groot is Uw trouw, o Heer
Mijn God en Vader
Er is geen schaduw van omkeer bij U
Ben ik ontrouw, Gij blijft immer Dezelfde
Die Gij steeds waart
Dat bewijst Gij ook nu
Refrein:
Groot is Uw trouw, o Heer
Groot is Uw trouw, o Heer
Iedere morgen aan mij weer betoond
Al wat ik nodig had, hebt Gij gegeven
Groot is Uw trouw, o Heer
Aan mij betoond
2.
Gij geeft ons vrede, vergeving van zonden
En Uw nabijheid, die sterkt en die leidt
Kracht voor vandaag
Blijde hoop voor de toekomst
Gij geeft het leven tot in eeuwigheid
Refrein
Zegen
Gezongen Amen (3x)
|